рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Шеснаестогодишња Вивијен је заробљена у Весталис академији, интернату који више личи на затвор него на школу, и живи повучено и неупадљиво. Њен живот ќе се нагло променити кад се сусретне са Софијом, бившом другарицом која ју је својевремено издала. Заједно, девојке ќе се упустити у опасну потрагу како би разоткриле застрашујуќу истину која стоји иза њиховог заточеништва. Убрзо ќе обе бити приморане на борбу за голи опстанак.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дежа ви (2006)

  среда
  image
  Секој ја има искусено вознемирувачката мистерија на дежа ви - оној одблесок на меморијата кога ќе сретнеш некој непознат а имаш чувство дека се знаете цел живот...
 • Џокер (2015)

  среда
  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Избришаниот (2012)

  денес
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
 • Лара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на животот (2003)

  денес
  image
  На брегот на вулканскиот остров Санторини, бестрашниот археолог Лара Крофт открива златна пулсирачка топка, која оној што ќе ја држи ќе го одведе до митската...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.