СОДРЖИНА

Д-р Ајра Кејн (Дејвид Духовни) е отпуштен поранешен владин научник кој сега работи на мал универзитет во Аризона. Тој оди заедно со својот пријател и колега, професорот по геологија, Хери Блок (Орландо Џонс), кога младиот пожарникар Вејн (Шон Вилијам Скот) ги повикува да истражат еден урнат метеор. Д-р Кејн е првиот што го открива вонземјанинот во метеорот и се обидува да го разбере неговиот рапиден развој. Невозможно е да се држи вакво откритие во тајност, па набргу и владата, но и згодната експертка за епидемиологија Алисон (Џулиен Мур) почнуваат да се мешаат. Судбината на Земјата е загрозена додека тие се обидуваат да ја контролираат непредвидливата популациска експлозија на вонземјаните.

Слики

ЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуцијаЕволуција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гњурац (1993)

  денес
  image
  Комедија снимљена према позоришном комаду „Столица која се љуља“ говори о Радовану који је претрпан послом у туристичкој агенцији, па у тренутку кад његова...
 • Изгубљен у Лондону (2017)

  денес
  image
  Ово је био први филм који је уживо приказан у биоскопима. Сниман у стварном времену једном камером, филм прати Вудија Харелсона у једној од најгорих ноќи његовог...
 • Мајсторот за кабелска (1996)

  денес
  image
  Се работи за еден воспоставен градски ритуал. Дај му 50 долари на мајсторот за кабелска и ќе ги добиеш сите филмски канали бесплатно. Но, кога Стивен Ковакс...
 • Мали глас (1998)

  денес
  image
  У суморном енглеском приморском градиќу, једна од плашљивих становница под надимком Ел-Ви (Мали Глас) оплакује свог преминулог оца и опседнута његовом колекцијом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.