poster

Последњи човек на Земљи

The Last Man on Earth (1964)

Режисер: Ubaldo Ragona, Sidney Salkow

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.4/10
(201 глас)

СОДРЖИНА

Светом је завладала епидемија која је целокупно становништво претворила у вампире. Једини имун на ову пошаст је научник Роберт Морган. Он је последње преостало људско биќе на Земљи, а и вампири га се плаше...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патиент Зеро (2018)

  image
  A supervirus has turned humankind into highly intelligent, streamlined killers, and an asymptomatic victim who can communicate with the infected must lead the...
 • Демони (2021)

  image
  Млада девојка ослободува застрашувачки демони кога натприродни сили го откриваат несогласувањето меѓу мајката и ќерката кое трае со декади.
 • Жито (2017)

  image
  Постапокалиптична приказна поставена во свет поделен меѓу градовите и земјоделските зони, управувани од корпорации и населени со елити, и областите Мртви Земји,...
 • Вештачка интелегенција (2001)

  image
  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.