СОДРЖИНА

По 15-годишен престој во американски затвор, Циско се враќа дома во Доминиканска Република. Неволно прифаќајќи улични борби за да заработи пари, Циско се здружува со Ники, упропастен боксер кој сака да го тренира Циско.
По 15-годишен престој во американски затвор, Франциско Кастиљо Циско се враќа дома во Доминиканска Република за да сфати дека животот не е полесен во неговото старо окружување. Поради криминалното досие, тој не може да добие работа, а неговата мајка алкохоличарка го фаворизира најмладиот син, надежен тинејџер криминалец кој е на само чекор од затвор или и полошо. Неволно прифаќајќи улични борби за да заработи пари, Циско се здружува со Ники, упропастен боксер од Италија, кој се бори со зависноста од коцкање. За да си ја подобрат финансиската ситуација, Ники му понудува на природно талентираниот Циско да го тренира во рингот.  

Слики

Боксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќаБоксерска вреќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 25. час (2002)

  сабота
  image
  Филмот го отсликува последниот ден на слобода на еден млад човек пред да почне со отслужување на 7-годишна казна за дилање дрога. Талкајќи низ Њујорк, тој е...
 • Арбитража (2012)

  недела
  image
  Роберт Милер (Ричард Гир) е сопственик на осигурително друштво и очајно сака да ја комплетира продажбата на компанијата, пред да се дознае за неговите матни...
 • У име народа (1987)

  недела
  image
  Ово је трагикомична прича о силама које гоне човека да безобзирно манипулише ближњима и поиграва се њиховим судбинама, па и својом, јер је и њен део, а све у име...
 • Обесите га без милости (1968)

  недела
  image
  Банда од девет људи неправедно оптужи Џеда Купера за убиство и краѓу стоке. Они га обесе и тако га оставе да умре у мукама. Али Џед Купер не умире! Он је преживео...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.