рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.28/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Копнејќи одново да доживее дел од своите славни денови, одамна пензионираниот Роки планира да му се врати на рингот преку учество во неколку локални борби. Сето тоа се менува кога Роки го прифаќа предизвикот за борба со светскиот шампион. Кога го губи многу рекламираниот виртуелен боксерски меч од бившиот шампион Роки Балбоа (Силвестер Сталоне), носителот на титулата во тешка категорија Мејсон Диксон (Антонио Тарвер) возвраќа со тоа што го предизвикува Италијанскиот пастув на егзибициски меч од 10 рунди. На изненадување на син му (Мило Вентимиља) и пријателите, Роки се согласува да се врати од пензија и да се соочи со противник кој е побрз, посилен и е 30 години помлад. Роки се соочува со Диксон во она што ќе стане најголемата борба во историјата на боксот!

Слики

Роки балбоаРоки балбоаРоки балбоаРоки балбоаРоки балбоаРоки балбоаРоки балбоаРоки балбоа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Си било еднаш во Мексико (2003)

  недела
  image
  Прогонуван и повреден од трагедијата, Ел Маријачи се повлекува во изолација. Тој е принуден да излезе од тоа кога Сендс, корумпиран агент на ЦИА, го регрутира...
 • Слободни стрелци (2012)

  недела
  image
  Откако неговиот татко ќе загине на долќност, амбициозното момче Мало ќе стане полицаец со цел да ја открие заднината на трагедијата. Наскоро ќе биде изненаден...
 • Полицајци во акција (2007)

  недела
  image
  Врвен лондонски полицаец е пренесен во не толку опасен рурален град во Англија со многу летни забави и состаноци за соседските патроли. Овој навидум идиличен град...
 • Напад троглаве ајкуле (2015)

  недела
  image
  Посејдонов одговор на Кербера једуќи све пробија с једног на други крај брода.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.