рејтинг: 4.6/10
Оценка на корисникот: 1/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Дијана е балетски наставник и враќајќи се во својот семеен дом открива дека нејзиниот татко страда од деменција. На лице место, таа дознава дека на куќата и’ се заканува продажба. Кога ќе се чини дека целиот живот на жената се распаѓа, нескротливиот коњ на мајка и’ станува единствената надеж за иднината. Дијана почнува да го дресира непослушниот коњ. Сака да го освои најсилното првенство во конкуренцијата на дресирање, чија победа може да помогне да го спаси семејниот имот.

Слики

Темен коњТемен коњТемен коњТемен коњТемен коњТемен коњТемен коњТемен коњТемен коњ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Остварени соништа (2005)

  image
  Бен Крејн (К. Расел) е поранешен врвен јавач, а денес неговиот тренерски талент им носи богатство на другите. Соња некогаш била врвна кобила, чија успешна тркачка...
 • Rruga e lirisë (1983)

  image
 • Богатството на Тиламук (2006)

  image
  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот...
 • Верувај (2013)

  image
  Еден млад, надарен фудбалер, кој има проблеми со ситен криминал, го привлекува вниманието на поранешниот тренер на „Манчестер јунајтед“, Мет Базби, кој се враќа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.