СОДРЖИНА

Букетите летаат, а смеењето надоаѓа во оваа неверојатна хит комедија! Најдобрите пријателки, Лив (Кејт Хадсон) и Ема (Ен Хатавеј) отсекогаш сонувале за совршената венчавка во познатиот „Плаза“ хотел во Њујорк.
Лив (Кејт Хадсон) и Ема (Ен Хатавеј) се најдобри пријателки кои уште од детството си го планираат секој детаљ од своите венчавки. На врвот на нивните невестински листи за работи кои мора да се сторат: церемонија во најдобрата свадбена локација во Њујорк, хотелот „Плаза“. Сега, на 26 годишна возраст, и двете тукушто ќе се мажат; тукушто ќе си ги остварат сништата; и ќе живеат среќно за век и веков. А можеби и не... Кога една административна грешка предизвикува совпаѓање на датумите за свадби – излегува дека ќе мора да се мажат на ист датум! – Лив, Ема и нивното долгогодишно пријателство се ставени на големо искушение. Лив, успешна правничка која е навикната да го добива она што го сака, вклучувајќи совршена работа и совршен маж, нема да се помири со нешто помалку од совршена свадба за која има сонувано со години. Ема, учителка која секогаш била добра во тоа да се грижи за други, но не толку добра во грижата за себеси, ја открива својата внатрешна „Невеста-монструм“ и се растревожува кога нејзината свадба од соништата е доведена во опасност. Сега, двете најдобри пријателки кои би сториле сѐ една за друга, се наоѓаат себеси во отворена борба која се заканува да избувне во тотална војна.

Слики

Војна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невеститеВојна на невестите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крило или батак (1976)

  вторник
  image
  Цхарлес Дуцхемин је познати гастрономски критичар и уредник меѓународног водича по француским ресторанима, а поврх свега сладокусац. Заратио се с произвоѓачем...
 • Нигде као код куќе (2010)

  вторник
  image
  Том је ватрогасац у пензији који би коначно хтео остварити давни сан о мирном и једноставном животу с вољеном супругом. Том зна да то неќе бити могуќе, искључиво...
 • Ќерката на Дедо Мраз: Божиќ во опасност (2009)

  денес
  image
  Деда Мраз је усред кризе касних животних година. Досадиле су му обавезе око посла и спреман је да преда посао својој ќерки Мери.
 • Лето со мама (2019)

  денес
  image
  Разведената Су и нејзиниот 15-годишен син Даниел, кој е опседнат со “треш метал”, почнуваат да се отуѓуваат. Кога е откажана посетата кај татко му и неговата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.