рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Шенон Хјуз е успешна реноваторка во еден мал град каде што сите меѓусебно се познаваат. Кога нејзиниот сосед и пријател Џеси го наоѓаат мртов, Шенон и нејзиниот нов клиент, познатиот новинар и писател Мек, ќе мора да го најдат убиецот и да пронајдат еден легендарен ѓердан со непроценлива вредност.

Слики

Мистериите на реставраторката: Наместен за убиство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Куќата на злото (2017)

  image
  Во најизвртената приказна на Агата Кристи, сомнителните околности околу смртта на богат патријарх ги истражува Чарлс Хејворд (Макс Ајронс), шпион кој станал...
 • Сведок на обвинителството (2016)

  image
  Лондон од 1920-тите. Едно брутално убиство се случило во една убава лондонска куќа. Жртвата е гламурозната и богата Емили Френч. Сите докази посочуваат кон...
 • Девојка што ветува (2020)

  image
  Од Емералд Фенел („Убивањето на Ева“) доаѓа овој филм за одмазда награден со Оскар со Кери Малиган во главната улога. Сите велат дека Кејси (Малиган) е млада жена...
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Џорџ Клуни елитни њујоршки адвокат који је меѓу колегама познат као „домар“ јер веќ петнаест година ради из сенке, решавајуќи приватне проблеме богатих клијената....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.