СОДРЖИНА

Сред вечер, во жешкото лето 1969 година, Чарли е разбуден од одметникот Џаспер Џоунс. Џаспер го носи длабоко во шумата и му покажува нешто што засекогаш ќе му го смени животот.
Џаспер Џоунс претставува фасцинантна и трогателна австралиска приказна за созревањето на 14-годишниот Чарли Бактин. Вечерта кога градскиот одметник од мешана раса Џаспер Џоунс му го покажува мртвото тело на Лора Вишхарт, животот на Чарли се менува засекогаш. Откако тајната му е доверена и со верба дека Џаспер е невин, Чарли оди на опасно патување за да го најде вистинскиот убиец. Дејството се одвива за време на врелиот летен распуст во 1969 година, кога Чарли ги поразува локалните расисти, се соочува со разводот на своите родители и се вљубува до гуша кога открива што значи да се биде навистина храбар.

Слики

Џаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер ЏоyнсЏаспер Џоyнс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѓавоље створење (1943)

  денес
  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Американска жена (2018)

  денес
  image
  Животот на Деб се менува засекогаш кога нејзината ќерка тинејџерка мистериозно исчезнува. Таа мора да го одгледува својот внук и да се справува со проблемите што...
 • Двобој (2016)

  денес
  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Самрак: Млада месечина (2009)

  денес
  image
  Едвард ја напушта Бела по нападот во кој речиси го губи животот. Во својата депресија, влегува во уште една тешка врска, овој пат со блискиот пријател, Џејкоб Блек.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.