рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 7/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и уште поважно, да ја спаси својата ќерка. Поради ослабениот имунитет од автоимуна болест, 11-годишната Сара од самото раѓање живее во херметичка комора, која ја одржува во живот. Во моментот кога смртоносната магла ќе стигне до нивната зграда, Матје и неговата сопруга бегаат на горниот кат кај соседите, а нивната ќерка мора да биде оставена во нејзиниот безбедносен меур во нивниот стан неколку ката подолу…

Слики

Последниот здивПоследниот здивПоследниот здивПоследниот здивПоследниот здив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  сабота
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  сабота
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  сабота
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  сабота
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.