poster

Убиство во Ориент експрес

Murder on the Orient Express (2017)

драма, трилер, криминалистички, мистерија | Малта, САД, Обединетото Кралство
Режисер: Kenneth Branagh
Tring Life | денес | 20:00

Оценка на корисникот: 7.3/10
(188 гласови)

СОДРЖИНА

Познатиот детектив Херкул Поаро (Кенет Брана) го истражува убиството на еден богат американски бизнисмен, кој патува со најпознатиот воз на светот. Ова е нова филмска адаптација на романот од Агата Кристи.
По шокантното убиство на еден богат бизнисмен во луксузниот европски воз, кој патува кон запад среде зима, приватниот детектив Херкул Поаро мора да ја искористи целата своја умешност за да открие кој од патниците во возот е убиецот пред тој или таа повторно да нападне. Кенет Брана го режира филмот и ја предводи ѕвездената актерска екипа во која се Џони Деп, Мишел Фајфер, Пенелопи Крус и Џуди Денч, во овој напнат трилер врз основа на бестселер романот од Агата Кристи.

Слики

Убиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експресУбиство во Ориент експрес

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нека друга жена (1981)

  image
  Убиство познатог гинеколога догодило се под необичним околностима. Инспектори су нашли врата докторовог стана отворена. У радној соби су нашли ињекцију, а тепих...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Куќата на злото (2017)

  image
  Во најизвртената приказна на Агата Кристи, сомнителните околности околу смртта на богат патријарх ги истражува Чарлс Хејворд (Макс Ајронс), шпион кој станал...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.