poster

Колосал

Colossal (2016)

Драма, Фантазија, Hаучна фантастика, Комедија, Xорор, Трилер, Акција | САД, Шпанија, Канада, Кореја, Република
Режисер: Nacho Vigalondo
CineStar TV2 | 9.6.24 | 19:25

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 5.9/10
(26 гласови)

Содржина

Глорија е невработена девојка принудена да го напушти животот во Њујорк и да се врати во родниот град, откако нејзиното момче ќе ја исфрли од станот. Кога на вестите се објавува веста за огромно чудовиште што го уништува градот Сеул во Јужна Кореја, Глорија постепено сфаќа дека е на некој начин поврзана со овој далечен феномен. Настаните излегуваат од контрола, а Глорија мора да утврди зошто нејзиното навидум безначајно постоење има толку големо влијание врз судбината на светот.

Слики

КолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосалКолосал

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
 • Собирен центар (1989)

  image
  Искусен археолог го пронаоѓа она по кое трага целиот живот, набргу доживува срцев удар и почнува неговата состојба „помеѓу животот и смртта...
 • 7 работи што треба да ги сторам пред да наполнам 30 (2008)

  image
  Лори е девојка, којашто наскоро ќе наполни 30 години, разочарана дека во животот не постигнала сѐ што си замислувала. Еден ден го наоѓа списокот на животните...
 • Панамскиот кројач (2001)

  image
  Ловен од британски шпион, еден стилски кројач смислува приказна која неочекувано продолжува да се одвива самостојно.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.