poster

Реплики

Replicas (2018)

научна фантастика, трилер, драма | Обединетото Кралство, Кина, Порторико, САД
Режисер: Jeffrey Nachmanoff
CineStar Prem. 2 | среда | 16:45

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 5.78/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Познатиот невролог Вилијам Фостер, чија сопруга и трите деца загинуваат во сообраќајна несреќа, целосно очаен, со помош на неговиот најдобар пријател и колега научник Ед Витл, одлучуваат да се впуштат во ризичен експеримент - да ги реплицираат нивните тела.
Ништо не ги спречува да го сторат тоа, дури и ако мора да одат против целата владина лабораторија, полицијата и законите на физиката.

Слики

РепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРепликиРеплики

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Круг (2017)

  image
  Меј добива прекрасна можност да работи за најмоќната и најпрофитна компанија во светот на социјалните медиуми и таа во тоа несомнено ја здогледува својата животна...
 • Досељеници на Марсу (2021)

  image
  Mankind's earliest settlers on the Martian frontier do what they must to survive the cosmic elements and each other.
 • Денот кога Земјата застана (2008)

  image
  Во овој современ римејк на научно фантастичната класика од 1951, една позната научничка се наоѓа себеси соочена со еден вонземјанин по име Клаату, кој патува низ...
 • Последниот здив (2018)

  image
  Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.