рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(33 гласови)

Содржина

Приказна за добродушен, но чуден млад адвокат кој од својот татко открива дека сите мажи во нивното семејство можат да патуваат низ времето. По ова ново откритие, адвокатот ги искористува своите способности за патување низ времето за да ѝ се додворува на жената од неговите соништа - сè додека не ги открие границите на своите моќи. Донал Глисон и Рејчел МекАдамс глумат во оваа приказна за љубовта и откритието каде што главниот лик наскоро дознава дека и покрај неговиот уникатна дарба, не може да ги избегне искушенијата и тагите на животот.

Слики

Време за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубовВреме за љубов

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Безвременската Аделајн (2015)

  image
  Инспиративна љубовна приказна со Блејк Лајвли, Харисон Форд и Михаил Хуисман, во која костимите се креација на модните куќи Диор и Гучи. Во 30-те години од...
 • Луда, глупава љубов (2011)

  image
  На четириесет и кусур години, Кал Вивер го живее својот сон. Тој има добра работа, убава куќа, супер деца, како и брак со својата симпатија од средно училиште. Но...
 • Просто неодоливо (1999)

  image
  Магична краба ѝ помага на лоша готвачка да ги подобри своите вештини и ќе ја одведе до човекот од нејзините соништа.
 • Камил (2008)

  image
  Откако насила ќе се земат, Сајлас и Камила ќе тргнат на свадбено патување на Нијагарините водопади. Ако им пропадне бракот, младоженецот ќе се врати во затвор....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.