СОДРЖИНА

Оваа научнофантастична класика прикажува доктор кој ја среќава својата покојна жена на вселенска станица каде работите се надвор од контрола. Џорџ Клуни го игра д-р Крис Келвин, психолог повикан да го убеди екипажот да се врати дома.
Според сценарио и режија на Стивен Содерберг, „Соларис“ претставува втора адаптација на класичниот научнофантастичен роман на Станислав Лем. Џорџ Клуни го игра Крис Келвин, психолог кој е соочен со навидум решливо прашање, по неговото пристигнување на една далечна вселенска станица. Келвин го прогонува предвремената смрт на неговата сакана но измачена сопруга Реја, а неговите сеќавања за неа можеби се клучот за мистериозната планета Соларис. Додека научниците на станицата очајнички се обидуваат да ја откријат тајната на Соларис пред таа да ги уништи сите нив, Келвин станува заробен во уникатните мистерии на планетата. Соларис, на некој начин, го претставува него со повторна шанса за љубов... да го промени текот на една мината врска која му предизвикала огромно чувство на вина и каење. Дали навистина може да се врати во минатото и да го промени или му е судено да ги повтори минатите грешки?

Слики

СоларисСоларисСоларисСоларисСоларис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Елегија (2008)

  денес
  image
  Дејвид Кепеш (сер Бен Кингсли) је мета авантуристички настројених студенткиња, али ниједну од њих не пушта сувише близу. Када лепа Консуела Кастиљо (Пенелопе...
 • Njeriu i mirë (1983)

  денес
  image
 • Open Marriage (2017)

  денес
  image
  To save their struggling marriage, Becca and Ron reluctantly agree to an open relationship with their friends Mindy and Max. Though their passion is rekindled,...
 • Венецијанскиот трговец (2004)

  денес
  image
  Венеција, 1596. Меланхоличниот Антонио е пријател на младиот Басанио. Кога Басанио бара 3000 дукати, Антонио се согласува пред да дознае дека со парите ќе ја бара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.