СОДРЖИНА

На бандата на Олсен доверена и’ е задача за премиерот. Имено, тие мораат да го украдат оригиналното перо на Ханс Кристијан Андерсен од данскиот Експорт музеј. Но, спин докторот на премиерот, вечниот непријател на бандата, подготвува трик, а перото е дел од сомнителна трансакција со Кина. Одеднаш во прашање се доведуваат чувствата на нацијата, честа на Егон и 30 милиони круни. Се прави сигурен план што вклучува вклучува бор-машини, тегла мед, шишиња биодинамички сок од сливи и куп мртви стаорци. Овој игран филм ќе биде достапен како 3D анимација и стереоскопски 3D.

Слики

Данскиот музеј

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  Утре
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
 • Енчантималс: пролеќе у жетвеним брдима (2020)

  Утре
  image
  Када магична незгода спречи пролеќе да стигне у Безвременију, низ све фантастичнијих природних непогода почиње да прети земљи. Како се ствари погоршавају, а време...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  Утре
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.