рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9.25/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Во дуќанот на Џенифер влегува човек кој бара достава до неговиот дом, а Џенифер се согласува. Кога доаѓа во неговиот стан кој е во распад, Џенифер го наоѓа мртов. Наскоро сфаќа дека деталите за убиството ѝ се многу познати и се присетува дека околностите на убиството одговараат на убиството во еден роман.

Слики

Мистерии на гаражната распродажба: Убиства од романиМистерии на гаражната распродажба: Убиства од романиМистерии на гаражната распродажба: Убиства од романи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Џеси Стоун: Танки лед (2009)

  image
  У овом узбудљивом петом наставку телевизијског серијала, пријатељ и колега Џесија Стоуна бива рањен током боравка у Бостону и провинцијски полицајац Џеси Стоун...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.