СОДРЖИНА

Двајцата полицајци, Џон Меклохлин и Вил Химено, се заробени во урнатините на Светскиот трговски центар откако се обиделе да им помогнат на луѓето да излезат од зградите за време на терористичките напади од 11 септември 2001 г.
Добитникот на „Оскар“, Оливер Стоун, ја раскажува вистинската приказна за херојското преживување и спасување на двајцата полицајци, Џон Меклохлин (Николас Кејџ) и Вил Химено (Мајкл Пења), кои биле заробени во урнатините на Светскиот трговски центар откако се обиделе да им помогнат на луѓето да избегаат. Филмот ги следи и нивните семејство додека се обидуваат да дознаат што им се случило, како и спасувачите кои ги ваделе од урнатините. Нивната приказна го прикажува најдоброто кај луѓето во трагичните настани од тој ден.

Слики

Светски трговски центар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  вторник
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  вторник
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  вторник
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  вторник
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.