СОДРЖИНА

Двајцата полицајци, Џон Меклохлин и Вил Химено, се заробени во урнатините на Светскиот трговски центар откако се обиделе да им помогнат на луѓето да излезат од зградите за време на терористичките напади од 11 септември 2001 г.
Добитникот на „Оскар“, Оливер Стоун, ја раскажува вистинската приказна за херојското преживување и спасување на двајцата полицајци, Џон Меклохлин (Николас Кејџ) и Вил Химено (Мајкл Пења), кои биле заробени во урнатините на Светскиот трговски центар откако се обиделе да им помогнат на луѓето да избегаат. Филмот ги следи и нивните семејство додека се обидуваат да дознаат што им се случило, како и спасувачите кои ги ваделе од урнатините. Нивната приказна го прикажува најдоброто кај луѓето во трагичните настани од тој ден.

Слики

Светски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центарСветски трговски центар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Офицер и шпион (2019)

  image
  Капетан Алфред Драјфус, еден од малубројните Евреи - членови на генералштабот на Француската армија, неправедно е осуден во 1894 година, под сомнение дека бил...
 • ЏФК (1991)

  image
  Приказна за дејствата на Обласниот јавен обвинител на Њу Орлеанс, Џим Гарисон, кој прифатил да го испитува убиството на претседателот Џон Ф. Кенеди во Далас,...
 • Амбасадорот во Берн (2014)

  image
  Фиктивен приказ на нападот на унгарската амбасада во Бем во 1958 година. Филмот е врз основа на вистинита приказна за настаните по унгарската револуција во 1956...
 • Најдобрите часови (2016)

  image
  Херојскиот акционен трилер „Најдобрите часови е неверојатна вистинита приказна за најголемото спасување во историјата на крајбрежната стража. На 18 февруари 1952...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.