СОДРЖИНА

Револуционерната рок-опера „Кирија“ раскажува приказната за група боеми кои се борат за егзистенција во њујоршкиот Ист Вилиџ. Овие пријатели се во потрага по успех и прифаќање борејќи се против пречките, сиромаштијата и епидемијата на СИДА.
Револуционерната рок-опера на Џонатан Ларсон, наградена со „Пулицер“, ја раскажува приказната за една група боеми кои сакаат да се искажат преку уметноста и да ги „измерат своите животи преку љубовта“. Во њујоршкиот Ист Вилиџ, овие пријатели се борат за успех и прифаќање помеѓу разни пречки како што се сиромаштијата и епидемијата на СИДА. Помеѓу нив има еден композитор (Адам Паскал), неговата сосетка која е егзотична танчарка (Розарио Досон), неговиот цимер-режисер (Ентони Рап), девојката на цимерот која е уметница (Идина Мензел) која пред кратко време го оставила за една адвокатка (Трејси Томс), еден професор по филозофија (Џеси Л. Мартин), неговата сродна душа (Вилсон Џермејн Хередија) и нивниот поранешен пријател и газда на станот во кој живеат (Тајл Дигс).

Слики

КиријаКиријаКиријаКиријаКиријаКиријаКиријаКиријаКиријаКирија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек без љубави (2002)

  image
  Индијски филм под оригиналним насловом „Девдас заснован је на истоименом роману. Романтична, сентиментална прича о младиќу за кога живот постаје бесмислен без...
 • Височините на Њујорк (2021)

  image
  Авторот на „Хамилтон“ и режисер на „Лудо богати Азијци“ ве кани на синеастички настан, каде што улиците се полни со музика и каде што малите соништа стануваа...
 • Сирано (2021)

  image
  Во ова презамислување на безвременската приказна за еден трогателен љубовен триаголник, човек пред своето време, Сирано де Бержерак (Питер Динклејџ) блеска, без...
 • Слава (2009)

  image
  Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.