рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Успешниот бизнисмен Рори го преселува семејството од САД во родната Англија. Но кога ветувањето за успешен нов почеток почнува да не се остварува, парот се соочува со непријатните вистини коишто лежат под површината на нивниот брак.
„Не е твоја работа да се грижиш. Остави му го тоа на сопругот“, е советот кој Алисон (Кери Кун) го добива од мајка си кога неволно се преселува од Америка во англиската рурална средина со нејзиниот сопруг Рори (Џуд Ло) и нивните две деца во средина на 1980-тите. Рори, амбициозен претприемач, во својата родна земја гледа шанса да заработи големи пари. Држејќи се до своите илузии, тој најмува голем но мрачен селски имот со простор за коњите на Алисон. Но наскоро семејството е на работ на колапсот поради расипничкиот животен стил и зголемената изолација. Заморени од сопствените лаги, Рори и Алисон неконтролирано се движат кон навидум неизбежната пропаст.

Слики

ГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездоГнездо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шетња меѓу облацима (1995)

  image
  Након што се врати куќи из рата, млади војник Пол Сатон (Киану Ривс) случајно упозна прекрасну Викторију Арагон, ќерку богатог виноградара. Пристаје јој помоќи...
 • Apasionata (1983)

  image
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
 • Излазак сунца (1927)

  image
  Привлачна жена из града завела је млада фармера те му предложи да утопи своју дражесну супругу у језеру приликом пута у град. Он то и покуша, али емоционално...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.