рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 5/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Успешниот бизнисмен Рори го преселува семејството од САД во родната Англија. Но кога ветувањето за успешен нов почеток почнува да не се остварува, парот се соочува со непријатните вистини коишто лежат под површината на нивниот брак.
„Не е твоја работа да се грижиш. Остави му го тоа на сопругот“, е советот кој Алисон (Кери Кун) го добива од мајка си кога неволно се преселува од Америка во англиската рурална средина со нејзиниот сопруг Рори (Џуд Ло) и нивните две деца во средина на 1980-тите. Рори, амбициозен претприемач, во својата родна земја гледа шанса да заработи големи пари. Држејќи се до своите илузии, тој најмува голем но мрачен селски имот со простор за коњите на Алисон. Но наскоро семејството е на работ на колапсот поради расипничкиот животен стил и зголемената изолација. Заморени од сопствените лаги, Рори и Алисон неконтролирано се движат кон навидум неизбежната пропаст.

Слики

Гнездо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Misioni përtej detit (1988)

  сабота
  image
 • Незаведени (2017)

  сабота
  image
  Компилација на четири приказни за дилемите низ кои поминуваат луѓето без документи при своите патувања. Секоја приказна прикажува различен стадиум од патувањата...
 • Далеку од неа (2006)

  сабота
  image
  Грент и Фиона се во брак 50 години, а иако бракот им изгледа идиличен, не било отсекогаш така. Наскоро сфаќаат дека Фиона боледува од алцхајмерова болест и...
 • 13. јул (1982)

  сабота
  image
  После капитулације Југословенске војске у априлу 1941, Краљевина Италија, иако је претходно поражена, заузима Црну Гору и поставља своју марионетску владу....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.