рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(8 гласови)

Содржина

Младиот писател Артуро доаѓа во градот на соништата, верувајќи дека ќе стане познат книжевник. Тој ќе остане без пари и одвај ќе скрпува крај со крај, но ќе ја запознае убавата мексиканска келнерка Камил. Иако меѓу нив веднаш ќе се роди љубов, нивната врска ќе биде полна со падови и успони...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Марјуча или смрт (1987)

  image
  Прича о петнаестогодишњаку разапетом измеѓу дечјих игара и потребе за тзв. сексуалном афирмацијом. У близини његове куќе у Сплиту је јавна куќа и дечаци скупљају...
 • Apasionata (1983)

  image
 • Светот што ќе дојде (2020)

  image
  Во оваа моќна романса од 19 век која се одвива на американскиот североисток, Абигејл и новата сосетка Тали почнуваат да се привлекуваат меѓу себе. Нивната...
 • Njeriu i mirë (1983)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.