рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.57/10
(75 гласови)

СОДРЖИНА

Бачени на сцену граѓанског рата и хаоса Сијера Леона деведестих година прошлог века, Дени Арчер, јужноафрички плаќеник и Соломон Ванди, рибар из племена Менде су се удружили у заједничком подухвату да поврате ретки ружичасти дијамант који може да измени њихове животе. Док је био у затвору због због кријумчарења, Арчер је сазнао да је Соломон – који је отет од своје породице и приморан да ради на дијамантским пољима – пронашао и открио изузетни необраѓени камен. Уз помоќ Меди Бовен, америчка новинарке чији идеализам почиње да долази у питање како се њена веза са Арчером продубљује, њих двојица креќу на пут кроз побуњеничку територију – путовање које би могло да спасе Соломонову породицу и пружи Арчеру нову прилику коју је мислио да никада неќе добити.

Слики

Крвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамантКрвав дијамант

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сторм (2017)

  денес
  image
  „Сторм се одвива во 16 век, за време на реформацијата, кога слободата на говорот била под закана во Европа. Филмот ја раскажува приказната за Сторм, 12-годишниот...
 • Градот Ембер (2008)

  денес
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
 • Мостот за Терабитија (2007)

  денес
  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Година прва (2009)

  денес
  image
  Кога двајца мрзеливи ловџии-собирачи ќе ги избркаат од примитивното село, тие тргаат на незаборавно патување по стариот свет.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.