СОДРЖИНА

Добитница Оскара Ким Бејсингер игра Џесику Мартин, професорку у средњој школи и мајку, чији се миран живот потпуно мења када је непознати нападачи киднапују и одведу на непознато место. Уплашена за сопствени живот и у потпуном мраку, Џесика има само мобилни телефон, па зове број који је последњи сачувала у свом телефону. Рајан (Крис Еванс), млади човек који одговара на Џесикин панични позив, одједном открива да је он њена последња нада. Рајан брзо улази у свет преваре и убистава, у махнито трагање за Џесиком и њеним спасењем. Њен живот и животи чланова њене породице су у Рајановим рукама, али шта га чека са друге стране и колико ќе га коштати да то сазна?

Слики

Мобилни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  денес
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
 • Последниот акционен херој (1993)

  денес
  image
  Дени је дечак опседнут биоскопом и посебно филмовима са акционим херојем Џеком Слејтером. После добијања магичне карте која је од азијског маѓионичара дошла до...
 • Извидничка авантура (2010)

  денес
  image
  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на...
 • Случаен шпион (2001)

  денес
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.