John Fante

actor

Роденден: 1909

Умре: 1983

Сцеарист:

 1. 2. Full of Life (1956), филм
  ...
  (based on his novel)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 5. My Six Loves (1963), филм
  ...
  (screenplay)
 5. 6. Maya (1966), филм
 6. ...
  (novel)
 7. ...
  (novel)
 8. ...
  (novel)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.