рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 9/10
(11 гласови)

Содржина

Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите возрасни деца наидува само на неразбирање, па тој сонува да побегне и да започне одново. Но, кога во градината ќе најде грдо, улично куче, решава да го вдоми и двајцата започнуваат неочекувано пријателство кое ги разгневува семејството и соседите на Анри. Горчливо-слатка и трогателна комедија за љубовта која му оддолева на времето, во која игра брачната двојка од реалниот живот, Шарлот Гејнсбург и Иван Атал.

Слики

Мојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес Глупчо

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Алиби (2016)

  image
  Со помош на лојалниот деловен партнер, Аугустин и ексцентричната нова вработена Меди, на Грег конечно му „тргнува“. Но, кога ќе ја запознае Фло, убава русокоса...
 • Serial Teachers 2 (2015)

  image
  With their reputation preceding them after accomplishing an impossible feat in Serial Teachers (2013), the famous teachers of Jules Ferry High School find...
 • Qуо вадис, Живораде (1968)

  image
  Дебела добричина Живорад би до краја живота мирно и задовољно живео на периферији и маштао о сликарском моделу Дени, да једног дана није погурао кола свог ујака...
 • Живот са оцем (1947)

  image
  Филм је базиран на аутобиографском роману Кларенса Деја, који описује своју младост и одрастање уз оца тиранина. И поред осетљиве теме, филм не престаје да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.