poster

Мојот пес Глупчо

Mon chien Stupide (2019)

комедија | Франција, Белгија
Режисер: Yvan Attal

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите возрасни деца наидува само на неразбирање, па тој сонува да побегне и да започне одново. Но, кога во градината ќе најде грдо, улично куче, решава да го вдоми и двајцата започнуваат неочекувано пријателство кое ги разгневува семејството и соседите на Анри. Горчливо-слатка и трогателна комедија за љубовта која му оддолева на времето, во која игра брачната двојка од реалниот живот, Шарлот Гејнсбург и Иван Атал.

Слики

Мојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес ГлупчоМојот пес Глупчо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Размена ученика (2008)

  image
  Четири пријатеља из средње школе покушавају да наѓу најлакши начин да добију стипендије за универзитет у Охају, и оду заједно на студирање...
 • Што ќе правиме со Боб? (1991)

  image
  Боб Вили (Бил Мари), симпатичен психијатриски пациент кој се плаши од сѐ, бара помош од познатиот психијатар, д-р Лео Марвин (Ричард Драјфус), и се чувствува...
 • Дики Робертс: Поранешно дете ѕвезда (2003)

  image
  Дики Робертс има 35 година, а некада је био дечја звезда. Сада ради на паркирању аутомобила, док очајнички покушава да добије улогу која ќе му оживети каријеру....
 • Америчка пита: Поново на окупу (2012)

  image
  У овој комедији, сви ликови које смо упознали пре више од десет година враќају се на прославу матуре. Током једног викенда, они ќе открити шта се променило, ко...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.