рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Анимирана серија за најмалите, каде кукличките во нивниот шарен и мал свет ги остваруваат нивните забавни авантури.

Се прикажува на каналите:

MRT 5  MRT2  

Беше на каналите:

MRT1  Hayat TV  Hayatovci  Hayat Plus  

Следна епизода:

Утре
08:00
Лалалупси
Утре
10:56
Лалалупс, анимирана серија за деца
Утре
17:50
Лалалупси
вторник
08:00
Лалалупси
вторник
10:16
Лалалупс, анимирана серија за деца
вторник
16:57
Лалалупс, анимирана серија за деца
вторник
17:50
Лалалупси
среда
08:00
Лалалупси
среда
11:09
Лалалупс, анимирана серија за деца
среда
17:50
Лалалупси
четврток
08:00
Лалалупси
четврток
10:18
Лалалупс, детско шоу
четврток
16:58
Лалалупс, анимирана серија за деца
четврток
17:50
Лалалупси
петок
08:00
Лалалупси
петок
10:17
Лалалупс, анимирана серија за деца
15.12.23
16:57
Лалалупс, анимирана серија за деца
15.12.23
17:50
Лалалупси
16.12.23
08:00
Лалалупси
16.12.23
09:18
Лалалупс, анимирана серија за деца
16.12.23
17:50
Лалалупси
17.12.23
09:18
Лалалупс, анимирана серија за деца
ПРЕПОРАКИ
 • Monsikids

  image
  In Monster Land lies the Island of Peace where our characters live. The monsters end up in different locations based on their emotions and feelings. The Sea of...
 • Идемо, Поцоyо! (2010)

  image
  "Идемо, Поцоyо!" забавна је и едукативна анимирана серија за дјецу предшколског узраста. Серија прати забавне пустоловине Поцоyа и његових пријатеља, а свака се...
 • Доопие (2019)

  image
 • KiKANiNCHEN (2009)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.