СОДРЖИНА

Романтична драма што се одвива во Њујорк, летото 2001, каде судбината ги спојува Тајлер, бунтовен млад човек, и Али.
Нејзиниот дух му помага да закрепне од семејната трагедија, сепак, наскоро, околностите што ги споиле се закануваат да ги разделат. Лето 2001, Тајлер (Роберт Патинсон, „Полноќна сага“), студент на њујоршкиот колеџ, уште се чувствува изгубен од семејната трагедија, што го застранила неговиот однос со татко му, кога ќе ја запознае Али (Емили де Равин, „Изгубени“), девојка што ја разбира неговата болка. Тајлер воопшто не бара љубов, но преку нивната страсна врска, тој открива нови можности за среќа. Тоа е незаборавна приказна за моќта на срцето, силата на семејството и важноста да се цени секој ден од животот.

Слики

Помни меПомни меПомни меПомни ме

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Слатка љубав (2018)

  денес
  image
  Slastičarka i razvedeni muškarac postaju poslovni partneri nakon što zajednički naslijede staru pekarnicu.
 • После венчања (2019)

  денес
  image
  Oskarom nagrađena glumica, Džulijen Mur, i za Oskara višestruko nominovana glumica, Mišel Vilijams, glavne su zvezde rimejka danskog filma After the wedding, koji...
 • Што го јаде Гилберт Грејп (1993)

  денес
  image
  Гилберт се мачи да се грижи за својот брат Арни со проблеми во развојот, како и за другите од своето семејство, но откако се вљубува во Беки, Гилберт открива...
 • Терез Дескеру (2012)

  денес
  image
  Во францускиот регион Ланд, во близина на Бордо, браковите се договараат за да се спојат земјишните парцели и да се соединат соседните семејства. Па така, младата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.