СОДРЖИНА

Три очајни момчиња се принудени да извршат опасен грабеж со цел да му го платат долгот на еден опасен гангстер. Она што започнува како едноставен план, „внатре и надвор за седум минути“, набргу прераснува во опасна игра на живот или смрт.
Откако ќе му се задолжат на еден психопатски нарко-бос, три очајни момчиња, Сем, Мајк и Овен, се принудени да извршат опасен грабеж. Она што започнува како едноставен план, „внатре и надвор за седум минути“, набргу прераснува во опасна игра на живот или смрт. Како што минува времето, се откриваат вистинските мотиви, а непредвидливите пресврти ги подигаат влоговите сѐ повисоко. Во последниот дел, бремената девојка на Сем, Кејт, е киднапирана, што додатно ја влошува ситуацијата и ги притиска нашите херои да сторат сѐ што можат за да останат живи.

Слики

7 Минути7 Минути7 Минути7 Минути7 Минути7 Минути7 Минути7 Минути

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќни птици (2014)

  image
  Сваке ноќи, док град спава, екипе наоружане брзим аутомобилима, скупим камерама и полицијским радио станицама круже подручјем Лос Анѓелеса у потрази за причама....
 • Без трага (2010)

  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Време за убивање (1996)

  image
  Млад адвокат брани црн работник во мелница обвинет за убиство на двајца белци кои ја силувале неговата 10-годишна ќерка, предизвикувајќи насилна одмазда од Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.