poster

У сенци гиљотине

A Tale of Two Cities (1935)

Режисер: Jack Conway, Robert Z. Leonard

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.8/10

СОДРЖИНА

Разуздани енглески адвокат, Сyднеy Цартон, покушава одбранити емигранта Цхарлеса Дарнеyа од оптужби за шпијунирање. Сyднеy се заљуби у Цхарлесову вереницу, Луцие Манетте и одлучи јој помоќи у спасавању Цхарлеса од гиљотине након што га заробе чланови револуције у Паризу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рој (1966)

  денес
  image
  У бурним временима И српског устанка, 1804. године, у тек ослобоѓеној земљи, суди се жени, Српкињи, за издају мужа, јунака, Турцима. Плету се компликоване нити...
 • Изгубено дете (1998)

  денес
  image
  Рејчел Харисон е главна на тимот спасители, кои вложуваат големи напори да најдат едно изгубенод ете. Во исто време, таа се бори со отсустноста на сопствените...
 • Шест дана јуна (1985)

  денес
  image
  Живот младих у малом мјесту крајем шездесетих година. Металостругар је добио позив за војску. Одлази за шест дана. Са пријатељима проводи те дане као и обично:...
 • Добриот Вил Хантинг (1997)

  денес
  image
  Драма за бунтовниот 20-годишен чистач на МИТ, Вил Хантинг, надарен со фотографска меморија, кој се дружи со своите пријатели од Јужен Бостон, неговиот најдобар...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.