poster

Повратник

The Revenant (2015)

акција, авантуристички, драма, историски, вестерни | САД, Хонг Конг, Република Кина
Режисер: Alejandro G. Iñárritu
Tring Action | денес | 22:30

рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.38/10
(120 гласови)

СОДРЖИНА

Во Америка во 1820-тите, легендарниот авантурист Хју Глас (Леонардо Дикаприо) е на експедиција, истражувајќи ги неистражените дивини, каде се бори за преживување откако е нападнат од гризли и е оставен од својата дружина.
Инспириран од вистинити настани, филмот „Повратник“ претставува прекрасно кинематографско искуство кое ни ја прикажува епската авантура на еден човек за преживување и неверојатната моќ на човечкиот дух. Во една експедиција во неистражената американска дивина, легендарниот истражувач Хју Глас (Леонардо Дикаприо) е брутално нападнат од мечка и е оставен од членовите на неговата ловечка дружина. Во обид да преживее, Глас доживува неверојатна тага и предавство од страна на својот пријател Џон Фицџералд (Том Харди). Воден од проста волја и од љубовта кон своето семејство, Глас мора да патува во зимски услови и да се обиде да преживее и да се искупи. „Повратник“ е во режија и ко-сценарио на познатиот режисер и добитник на „Оскар“, Алехандро Г. Инариту („Човек-птица“, „Вавилон“).

Слики

ПовратникNew RegencyПовратникПовратникПовратникNew RegencyNew RegencyПовратникПовратникNew RegencyПовратникNew RegencyПовратникПовратник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.