рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.53/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Во свежата, смешна, трогателна и вистинита приказна за писателката Беверли Донофрио игра Дру Баримор, која во улогата е на возраст од 15 до 35 години. Годината е 1965, а Бев е паметна девојка од Конектикат која сонува да се пресели во Њујорк за да стане писателка. Но, нејзиниот живот добива друга насока кога флертот со еден не премногу паметен повторувач ѝ носи бебе и сопруг (Стив Цан). По шест години, таа е самохрана мајка без можност за кариера. По повеќегодишен тежок живот, таа сфаќа дека пораснала заедно со син ѝ кој е само 15 години помлад и дека проблемите што ги носи одгледувањето дете го дефинирале нејзиниот живот. Приказната оди напред и назад, откривајќи го смешното и уникатно патешествие во обидот да направи нешто од себе.

Слики

Возење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фахим, мали принц шаха (2019)

  image
  Истинита прича о Фахиму Мохамеду, светском јуниор шампиону у шаху, родјеном у Бангладешу 2000. године, који тренутно игра за Француску.
 • Филомена (2013)

  image
  Забременувајќи како тинејџерка во Ирска во 1952 г., Филомена е испратена во манастир како „нечесна жена“. Бебето ѝ е одземено од калуѓерките и е дадено на...
 • Витгенштајн (1993)

  image
  Филм прати великог филозофа од детињства проведеног у репресивном окружењу, демонстрирано кроз породицу која се појављује одевена у римске тоге, кроз период Првог...
 • Британски суперталент (2013)

  image
  Од режисерот на филмот „Ѓаволот носи Прада“ ни доаѓа извонредната и инспиративна приказна за Пол Потс кој е дење срамежлив продавач на мобилни телефони кој живее...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.