СОДРЖИНА

Во свежата, смешна, трогателна и вистинита приказна за писателката Беверли Донофрио игра Дру Баримор, која во улогата е на возраст од 15 до 35 години. Годината е 1965, а Бев е паметна девојка од Конектикат која сонува да се пресели во Њујорк за да стане писателка. Но, нејзиниот живот добива друга насока кога флертот со еден не премногу паметен повторувач ѝ носи бебе и сопруг (Стив Цан). По шест години, таа е самохрана мајка без можност за кариера. По повеќегодишен тежок живот, таа сфаќа дека пораснала заедно со син ѝ кој е само 15 години помлад и дека проблемите што ги носи одгледувањето дете го дефинирале нејзиниот живот. Приказната оди напред и назад, откривајќи го смешното и уникатно патешествие во обидот да направи нешто од себе.

Слики

Возење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчињаВозење во автомобили со момчиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најмрачнији час (2017)

  сабота
  image
  Узбудљива и инспиративна истинита прича која почиње уочи Другог свјетског рата када Wинстон Цхурцхилл (Гарy Олдман), само неколико дана након што је именован за...
 • Катастрофалниот уметник (2017)

  сабота
  image
  Надежниот актер Грег Сестеро се здружува со ексцентричниот Томи Висо. Тие одат во ЛА, а кога Холивуд ги отфрла, Томи одлучува да биде сценарист, продуцент и актер...
 • Вероника Герин (2003)

  сабота
  image
  Драма базирана на вистинита приказна за ирската новинарка Вероника Герин (Кејт Бланшет), која разоткрила некои од најмоќните криминалци и нарко-дилери во Даблин...
 • Црни клановац (2018)

  сабота
  image
  Визионарски редатељ Спике Лее доноси нам невјеројатну истиниту причу о америчком јунаку. Ране су 1970-е године, а Рон Сталлwортх (Јохн Давид Wасхингтон) постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.