СОДРЖИНА

Во 1987 година, петмина млади мажи, користејќи брутално искрени рими и хард-кор ритми, ги изразија своите фрустрации и бесот кон животот во најопасното место во Америка, а нивното најмоќно оружје беше нивната музика. „Право од Комптон нѐ носи таму каде што почна сѐ и ни ја раскажува вистинитата приказна за тоа како овие културни бунтовници, вооружени само со нивните стихови, жестокоста, смелоста и талентот, им се спротивставија на властите коишто сакаа да ги скротат, па ја оформија најопасната група на светот, НВА. И додека ја зборуваа неискажаната вистина и го разоткриваа животот во гетото, нивниот глас предизвика социјална револуција која и до ден-денес има одек.

Слики

Право од КомптонПраво од КомптонПраво од КомптонПраво од КомптонПраво од КомптонПраво од КомптонПраво од КомптонПраво од Комптон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Американски гангстер (2007)

  недела
  image
  Неговата истрага главно е сконцентрирана на огромната хероинска империја изградена од црномурест дилер на дрога (Дензел Вашингтон) кој увезува огромни количества...
 • Дони Браско (1997)

  недела
  image
  Преправајќи се дека е трговецот со драгоцености Дони Браско, агентот на ФБИ Џо Пистоне (Џони Деп) се инфилтрира во мафијашкото семејство на убиецот Лефти Руџеро...
 • Облог на векот (2015)

  недела
  image
  Во 2006-2007 г., група инвеститори се обложуваат против пазарот на хипотеки на САД. Во нивното истражување откриваат колку е дефектен и корумпиран тој свет.
 • Амонит (2020)

  недела
  image
  Во Англија во 1840-тите, познатиот но потценет ловец на фосили Мери Анинг (Кејт Винслет) работи сама на грубото крајбрежје на југот. Деновите на славните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.