СОДРЖИНА

Скупина заточеника у концентрацијском логору кује план како да се ријеши тлачитељског капоа Густија. Одлуче највеќи дио својих дневних оброка давати најснажнијем меѓу њима, како би довољно ојачао да ликвидира насилника. Али, догоди се неочекиван обрат...

Слики

Храњеник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кристална река (2008)

  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Јама (2020)

  image
  10-годишниот Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата строга баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки...
 • Жените се губитнички (2021)

  image
  Во Сан Франциско од 1960-тите, Селина Герера е умна и талентирана средношколка со перспективна иднина. Но непланирана бременост драматично ја менува нејзината...
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.