poster

Мачорот во чизми: Трите мали ѓаволчиња

Puss in Boots: The Three Diablos (2012)

Режисер: Raman Hui

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

Содржина

Озлогласениот француски крадец „Шептачот“ го украл рубинот на принцезата, а Мачорот в чизми е на мисија да го врати скапоцениот камен. Но Мачорот мора некако прво да ги скроти Трите мали ѓаволчиња, три слатки мали мачиња кои му беа помагачи на Шептачот, пред тие да ја загрозат мисијата во оваа совршено шармантна комична авантура.

Сцеарист:
Продуцент: Chad Hammes, Tripp Hudson
времетраење: 13 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шрек 3 (2007)

  image
  Кога неговиот дедо кралот Харолд тешко ќе се разболи, од Шрек се очекува да стане новиот владетел на Далечна Земја. Бидејќи не сака да се откаже од своето сакано...
 • Вили (2018)

  image
  Авантуристички анимиран филм исполнет со хип-хоп музика. Во имагинарниот свет во кој граѓаните се автомобили, едно такси ќе стане крал на патиштата во својот...
 • Тед - Изгубениот истражувач (2012)

  image
  Авантурист во обид, Тад Џонс, бара изгубен град во спектакуларната 3Д комедија, која ќе ве прошета од амазонските џунгли до планинските врвови на Анди.
 • Зошто (не) го изедов татко ми (2015)

  image
  Пред два милиона години во пустината Савана живеел Едвард, најстариот син на еден крал-примат. Како што созрева, тој сфаќа дека не е обичен мајмун. За кратко...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.