СОДРЖИНА

Рудолфа, кќер Дједа Мраза потајно продаје дијелове Сјеверног Пола желеќи га потпуно преузети и замијенити очеву божиќну радионицу новим касином. Но, на среќу на сцену наступају Кристин, изгубљена кќи Дједа Мраза, која се заједно са својом дјецом враќа на Сјеверни пол. Они очајно желе спасити Божиќ и поновно изградити село.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пена дана (2013)

  image
  Надреална и поетична прича младог креативца и идеалисте Колена (Ромен Дурис), који упознаје Клое (Одре Тоту) девојку која је инкарнација блуза Дјука Елингтона....
 • Мало парче од рајот (2011)

  image
  Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното...
 • Камил (2008)

  image
  Откако насила ќе се земат, Сајлас и Камила ќе тргнат на свадбено патување на Нијагарините водопади. Ако им пропадне бракот, младоженецот ќе се врати во затвор....
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.