Содржина

Врвните шпионските тимови не се раѓаат... тие се испилуваат. Откријте ги тајните на најголемите и најурнебесни тајни птици во светот на шпионажата, Скипер, Ковалски, Рико и Војникот. Оваа елита ги здружува силите со една шик тајна организација „Северниот ветер, предводена од еден згоден таен агент (не смеевме да му го кажеме името). Заедно, тие мораат да го спречат злобниот д-р Октавиус Брајн да го уништи светот каков што го знаеме.
Ѕвездите од хит-филмовите „Мадагаскар на „Дримворк анимејшн, добиваат сопствена филмска хумористична авантура во која влогот е голем за пингвините. Нивната авантура низ целиот свет ги носи на Антарктикот, во Венеција, во пустината, во Шангај, Њујорк и во... Кентаки, при што искусуваат слава, се впуштаат во шпионажа, ја осуетуваат заверата на еден злобен научник/октопод, а јадат и грицки од сирење, нешто што ниеден пингвин досега не го има сторено.

Слики

Пингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од МадагаскарПингвините од Мадагаскар

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Планета 51 (2009)

  image
  Една вонземска цивилизација е под инвазија од страна на астронаутот Чак Бејкер, кој воопшто немал поим дека планетата е населена. Со војската зад петиците, Бејкер...
 • Снупи и Чарли Браун (2015)

  image
  Придружете му се на омилениот вечен оптимист Чарли Браун во неговата епска и херојска авантура додека кучето Снупи лета на небото за да го брка својот најголем...
 • Мадагаскар: Бегство во Африка (2008)

  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
 • Подлиот јас (2010)

  image
  Приказна за еден од најголемите негативци во светот, кој го среќава својот најголем предизвик кога три деца влегуваат во неговиот живот. Во едно предградие...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.