СОДРЖИНА

Во една изолирана куќа, професорот Купланд заедно со тим од негови студенти извршуваат „експеримент“ врз Џејн Харпер, млада девојка која чува страшни тајни. Мрачните сили што ги откриваат се пострашни отколку што очекуваа.
Џејн Харпер е девојка која е опседната со мрачни сили, а професор Џозеф Купланд има особено необичен план да ја извади темнината од неа. Собирајќи ги своите најдобри студенти во една изолирана куќа на периферијата на Лондон, професор Купланд предлага да се обидат да ја манифестираат злобната енергија што се наоѓа во Џејн. Тоа што го откриваат брилијантниот инструктор и неговите амбициозни студенти е ужас кој е толку злобен и моќен што може да ги уништи сите нив пред да сфатат колку голема грешка направиле.

Слики

МолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливитеМолчаливите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До смрти (2021)

  денес
  image
  Ема (Меган Фокс) је у устајалом браку са Марком који је води на њихову 10. годишњицу брака из њихове осамљене колибе на језеру на романтичну вечеру. Следеќег...
 • Хостел 3 (2011)

  денес
  image
  Четворица мажи доаѓаат на ергенска вечер во Лас Вегас, но стануваат плен на елитниот ловечки клуб, кои приредуваат ужасна игра на измачување.
 • Домаќин (2020)

  денес
  image
  Радња овог напетог хорора прати веселу екипу која се преко чувеног Зоом-а редовно чује и размењује искуства за време пандемије коронавируса. Дугогодишње...
 • Бдење (2019)

  денес
  image
  Радња се одвија једне вечери у бруклиншком кварту и прича прати Јакова, бившег побожника, како прихвата место шомера, унајмљеног да седи на бдењу и пази на тело...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.