СОДРЖИНА

Још као дјевојчица Јулиа Лунд патила је од ноќних мора у којима су је прогањала застрашујуќа демонска биќа. Иако јој родитељи нису вјеровали, Јулиа је била сигурна да то није њезина машта, веќ стварност... Деветнаест година касније. Јулиа (Л. Реган) је постдипломантица психологије у сретној вези с Паулом (М. Блуцас). Једне вечери назове је њезин пријатељ из дјетињства Биллy Паркс (Ј. Абрахамс) који јој открије да и њега веќ годинама муче сличне ноќне море. Не могавши издржати страхоте које проживљава, Биллy испред шокиране Јулије почини самоубојство. Тај чин проузрочи повратак Јулијиних ноќних мора, страшнијих него икада. Јулиа одлучи истражити о чему је ријеч...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Психо (1960)

  image
  Секретарка од Феникс проневерува четириесет илјади долари од клиентот на својот вработувач, потоа бега и се пријавува во далечен хотел кој го води млад човек со...
 • Лажно позитивен (2021)

  image
  По неколку месеци обиди и неуспех со забременувањето, Луси (Илана Глејзер) и Адријан (Џастин Теру) конечно го наоѓаат својот лекар за плоздност од соништата во...
 • Ужасна шума (2016)

  image
  Една млада жена (Натали Дормер) ја бара својата сестра близначка во една злогласна јапонска шума под планината Фуџи каде што изгубените души одат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.