СОДРЖИНА

Робин Вилијамс игра обичен човек во пет историски периоди, од бронзената доба, па сѐ до денешен ден. Вилијамс паѓа, се издигнува и повторно паѓа... и на крајот сфаќа што значи да се биде човек.
Робин Вилијамс во пет единствени и интимни приказни поврзани со заедничка тема. Потребата на човекот да го најде своето место во светот. Во секоја приказна, по еден човек оди на патување. Колективно тие искусуваат авантура, која минува низ илјадници години, од дивината на бронзената доба до современите метрополи. Секоја приказна нѐ носи неколку чекори подалеку во потрагата на луѓето, од чувството за припадност, кое го нарекуваме дом, до блискоста на врските, која на животот му дава значење.

Слики

Да се биде човекДа се биде човекДа се биде човекДа се биде човекДа се биде човекДа се биде човекДа се биде човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Висока мода (1994)

  денес
  image
  Модната ревија во Париз привлекува вообичаена група луѓе; дизајнери, новинари, манекенки, уредници и фотографи, во оваа сатира за модата и убиството.
 • Figli (2020)

  денес
  image
  Sara and Nicola are expecting their second son. Through the late Mattia Torre's sharp look, all the joys and sorrows of being a parent in the modern day Italy are...
 • Ловење лососи во Јемен (2011)

  денес
  image
  Еден шеик, визионер, верува дека неговата страст по мирното хоби за ловење лососи може да ги збогати животите на неговите луѓе, па тој сонува да го донесе спортот...
 • Због тебе промениќу презиме (2014)

  денес
  image
  На шта смо све спремни како бисмо освојили некога ко нам се много допада? Да ли бисте променили свој лични идентитет, своје име и презиме? И родни град? Како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.