СОДРЖИНА

Оваа драма на ХБО ја раскажува драматичната, трогателна, а често пати и жестока приказна за почетните денови на кризата со ХИВ-СИДА во Њујорк, во раните осумдесети, давајќи ни поглед врз сексуалната политика на нацијата додека хомосексуалните активисти и нивните сојузници од медицинската фела се борат да ја соопштат вистината за епидемијата што им се случува на градот и нацијата, кои живеат во заблуда. Марк Руфало, Мет Бомер, Тејлор Кич, Џим Парсонс, Алфред Молина и Џулија Робертс играат во филмската адаптација на драмата на Лери Крамер, наградена со наградата „Тони.

Слики

Нормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срцеНормално срце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  денес
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  денес
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  денес
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.