рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(93 гласови)

Содржина

Второ продолжение на трилогијата за младата Кетнис Евердин во дистопискиот футуристички свет во кој таа е повторно принудена да се бори на живот и смрт. Игрите продолжуваат со несмален интензитет и зголемени влогови. Победата може да донесе големи промени.

Слики

Игрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнотИгрите на гладните: Раѓањето на огнот

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.