СОДРЖИНА

Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана новинарка, која ги разоткрива либералните политичари, попустливи спрема илегалната имиграција. Меѓутоа, кога нејзиниот брат ќе исчезне во Мексико, истрагата на Софија јужно од границата ќе ја вплетка во смртоносниот подземен свет на мигрантите, шверцерите и ладнокрвните убиства.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црна вдовица (2019)

  вторник
  image
  Поранешната нарко кралица Кармен се крие во Канада веќе 2 години. Но таа случајно е вовлечена во оружен грабеж и е екстрадирана во Холандија. Таа сега ќе треба...
 • Инспектор Торн: Страшливец (2010)

  вторник
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
 • Снешко (2017)

  среда
  image
  Детектив Холе покушава стати на крај серијском убици чије жртве увек нестају на дан кад у Ослу падне први снег. Уз помоќ младе талентоване колегинице, деценију...
 • Изправителен дом (2010)

  среда
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.