СОДРЖИНА

Алиса Милано ја игра Џејн Клермонт, која како млада девојка секоја недела ја придружувала мајка си Вивијан (Стокард Чанинг) во њујоршкиот „Тифани“, носејќи го со себе својот измислен пријател Мајкл. Сега, по 20 години, Џејн е успешна бизнисменка и треба да се мажи за својот згоден свршеник Хју (Иван Сергеј). Но одеднаш Мајкл (Ерик Винтер) се појавува повторно, во возрасен облик, предупредувајќи ја Џејн за насоката кон која оди нејзиниот живот. Џејн, која е најпрвин шокирана и не ѝ се верува, полека сфаќа дека не само што ѝ се вратил Мајкл кога најмногу ѝ е потребен туку и дека можеби тој е нејзината единствена вистинска љубов. Врз основа на книгата на Џејмс Патерсон.

Слики

Недели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај ТифаниНедели кај Тифани

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рејчел ќе се венча (2008)

  image
  Кога една отуѓена ќерка (Ен Хатавеј) се враќа дома за свадбата на својата сестра, Рејчел, нејзиното пристигнување ги изместува несигурните меѓусебни односи во...
 • Мој један једини (2019)

  image
  Степхание и Оливер трагају за љубављу у телевизијској емисији. Али што је с њиховим згодним водичем, Алеxом?
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
 • Чоколада (2000)

  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.