Содржина

Повеќавањем глобалног затопљења, уобичајено кишовити сјеверозапад Америке похара суша. Јоанне и њена екипа знанственика раде на пројекту 'Кишни Плес', чији је циљ да се, пуштањем у атмосферу малих летјелица које носе текуќи душик, створе облаци. Но, не иде све по плану.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Стрелец (2021)

  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
 • Игрите на гладните: Мокингџеј - прв дел (2014)

  image
  Младата Оскаровка Џенифер Лоренс се враќа во улогата со која се прослави. Во филмот „Игрите на гладните: Мокингџеј - 1 дел“ таа е повторно Кетнис Евердин, но сега...
 • Игрите на гладните: Mокингџеј - втор дел (2015)

  image
  Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за...
 • Посејдон (2006)

  image
  Силвестровање на крову луксузне ладје на крижарјењу в севернем Атлантику је на вишку. Ненадома великански вал удари об ладјо. Тако се зачне обупан бој за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.