СОДРЖИНА

После смрти пријатеља моториста мисионар, долази у мало место како би присуствовао сахрани. Тамо сазнаје да није реч о природној смрти, веќ да су у смрт његовог пријатеља под неразјашњеним околностима умешане корумпиране локалне главешине. Наоружан сачмарицом и не превеликом дозом стрпљења креќе у акцију.

Слики

МисионарМисионарМисионарМисионарМисионарМисионарМисионарМисионарМисионар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Слатка Вирџинија (2017)

  image
  Скитник и поранешен јавач на родео создаваат пријателство во мал град на Алјаска, кој закрепнува од дивјачки чин на безумно насилство. Со тек на време, нивната...
 • Плачи, Мачо (2021)

  image
  Некогашна родео ѕвезда и заборавен одгледувач на коњи, ја прифаќа работата од еден човек да го донесе неговиот син дома и подалеку од неговата мајка...
 • Night of the Sicario (2021)

  image
  Taylor is forced to hide the young daughter of a Colombian woman in witness protection who will be testifying against a powerful drug cartel in Federal Court, as...
 • Сјеверно море (2021)

  image
  In 1969, the Norwegian government announces their discovery of one of the world's largest oil fields in the neighboring North Sea, launching a prosperous period...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.