рејтинг: 8.5/10
Оценка на корисникот: 8.92/10
(144 гласови)

СОДРЖИНА

По една параглајдерска несреќа, богатиот аристократ Филип е врзан за својот дом. Тој го најмува Дрис како негувател. Дрис е млад маж од предградијата и неодамна излегол од затвор. Накусо, тој е најнесоодветната личност за таа работа. Вивалди и Земјата, ветрот и огнот, пристојниот јазик и сленгот, костумите и тренерките се здружуваат во судирот на неизбежното. Двата света се судираат и се освојуваат еден со друг за да родат пријателство, кое е лудо, смешно и жестоко онолку колку што е и неочекувано. Уникатна врска од која ќе летаат искри, а Филип и Дрис стануваат недопирливи.

Слики

НедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливиНедопирливи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грофицата (2008)

  денес
  image
  Ова е хроника на животот на аристократката од 18-век, Џорџијана која била критикувана за екстравагантниот политички и личен живот, но сепак станала центар на...
 • Кинзи (2004)

  денес
  image
  Поглед на живот професора Алфреда Кинсија, пионира у подручју истраживања људске сексуалности, чије је истраживање под именом „Сексуално понашање људског мужјака...
 • Лав (2016)

  денес
  image
  Драма Лион је филм редитеља Гартха Дависа, заснована на истинитој причи и књизи Сарооа Бриерлеyа, А лонгWаy Хоме. Невероватна прича о петогодишњем индијском...
 • Прогласите ме кривим (2006)

  денес
  image
  Година је 1987. и спроведена је истрага о активностима мафијаске породице Лучезе. Истрага је довела до тога да се покрену оптужнице против веќине кључних чланова...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.