СОДРЖИНА

Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното патење и наскоро се вљубува во Марли...
Марли Корбет е безгрижна жена со кариера што ветува, со одлични пријатели и со интересна смисла за хумор. Таа дознава дека има рак. Веста ѝ ја кажува д-р Голдштајн, успешен доктор со строг изглед, кој е длабоко трогнат од начинот на кој Марли ја прифаќа веста за нејзината судбина, со хумор и достоинство. Во тој миг Марли и Џулијан се вљубуваат и прават сè за да го искористат времето што им преостанува.

Слики

Мало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајотМало парче од рајот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2020)

  сабота
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Господин Батињол (2002)

  сабота
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Гуча! (2006)

  сабота
  image
  Тинејџерка Јулијана, ќерка највеќег белог трубача у земљи - Сачма Трандафиловиќа, заљубљена је у свог вршњака Ромеа, перспективног трубача из циганског оркестра...
 • Готово савршено мјесто (2016)

  сабота
  image
  Пиетрамеззана, мјесташце високо у планинама јужне Италије, изгледа као прави град духова. Веќина младих је отишла и ондје сад још живи само неколицина бивших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.