СОДРЖИНА

Еден писател дава отказ од својата работа во Менхетен за да го пресели своето семејство во еден необичен град во Нова Англија. Тие наскоро откриваат дека нивниот прекрасен дом бил сцена на убиство на една мајка и нејзините деца...
Вил Атентон (Даниел Крег) дава отказ од својата добра работа во Менхетен за да ги пресели сопругата Либи (добитничката на „Оскар“ Рејчел Бајс) и двете нивни ќерки во еден необичен град во Нова Англија. Но, додека се навикнуваат на својот нов живот, тие откриваат дека нивниот совршен дом порано бил сцена на убиство на една мајка и нејзините деца. Кога Вил истражува, тој не е сигурен дали гледа духови или станува збор за тоа дека трагичните настани некако се поврзани со нивното минато. Единствените траги доаѓаат од неговата мистериозна сосетка Ен (Наоми Вотс), која му помага да ја склопи оваа морничава сложувалка. Овој психолошки трилер, полн со пресврти и напнатост, ќе ве натера да седите на работ на вашето седиште.

Слики

Куќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништатаКуќа од соништата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.