poster

The Perfect Husband

The Perfect Husband (2004)

Режисер: Roger Young

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 6/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

На Бадње вече 2002. године, трудна Лаци Петерсон нестаје из своје куќе, сто полицији пријави њезин муж Сцотт Петерсон (Деан Цаин), по повратку с пецароског излета. Испрва нико ни не помисља посумњати у Сцотта, али полицијски истражитељи сазнају за његову ванбрачну везу с Амбер Фреy (Трацy Лyнн Миддендорф), управо у време када у оближњој марини море на обалу избаци тело његове мртве жене...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спајдер (2002)

  image
  Арт-драма о схизофреничару који се након двадесетогодишњега лијечења покушава вратити у стварност и водити нормалан живот, но то ќе се показати тешким задатком....
 • Да се живее во страв (2001)

  image
  Маж и жена се враќаат во неговиот роден град, на отворањето на тестаментот на неговиот татко. За брзо време им станува јасно дека градот е полн со дамнешните...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Лоши приказни (2020)

  image
  Еднаш порано, во малото семејно предградие на Рим, убавата летна топлина ја прикрива тешката атмосфера на отуѓување. Од растојание, семејствата изгледаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.