СОДРЖИНА

На Паторот Дафи му здосадува вниманието што му се посветува на Душко Долгоушко, па се откажува од Холивуд, се здружува со отпуштениот каскадер Дамјан Дрејк и оди на авантура низ светот за да ги најдат таткото на Дамјан и синиот дијамант.
На Паторот Дафи му здосадува вниманието што му се посветува на Душко Долгоушко, па се откажува од Холивуд, се здружува со скоро отпуштениот каскадер Дамјан Дрејк Јуниор (Брендан Фрејзер) и заедно со Душко Долгоушко и со потпретседателката на „Ворнер Брос“ (Џена Елфман) оди на авантура низ светот. Која е нивната мисија? Да ги најдат таткото на Дамјан и исчезнатиот син дијамант... и да останат еден чекор пред корпорацијата „Акме“, која го сака дијамантот за свои цели.

Слики

Шашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акцијаШашави цртани: Пак во акција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејството Адамс 2 (2021)

  четврток
  image
  Омиленото морничаво семејство се враќа со анимираното комично продолжение, „Семејството Адамс 2“. Во овој целосно нов филм ги наоѓаме Мортиша и Гомез вознемирени...
 • Маноу Муња (2019)

  четврток
  image
  Ману одраста верујуќи да је галеб, као његови родитељи Ив и Бланш, и брат Лука. Труди се да плива, лови рибу и лети попут њих, али изгледа да није много надарен....
 • Талични Том: Балада о Далтонима (1978)

  четврток
  image
  Лутајуќи каубој чува озбиљне бандите који, да би дошли до наследства, морају да елиминишу чланове пороте који су осудили њиховог ујака.
 • Среќен змеј (2009)

  четврток
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.